• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Корисні посилання

Шановні педагоги, батьки, та гості сайту! Ви не знаєте, як зробити цікавий виріб своїми руками? Вам допоможе цей сайтwym-1408431660355

Цей сайт допоможе вихователям, музичним кервникам та небайдужим батькам зробити життя малюків яскравим, веселим, цікавим wym-1408432322462

Відеозагадки для дітей! wym-1408432686078

Цікаві та пізнавальні книги з різних розділів Ви знайдете саме тут wym-1408435681795, ще тутwym-1411637725198

Книги з розвитку та виховання дітей Ви можете знайти та скачати на цьому сайті wym-1414489355159

    Прогулки на свежем воздухе wym-1414480359906

    Ветрянка wym-1414480591178

    Про иммунитет wym-1414480662961

    Ребёнок и режим wym-1414480746091

    Ребёнок и игрушки wym-1414481151576

    Как приучить ребёнка к горшку wym-1414481078270

    Правила детского сна wym-1414481240153

    Грип. Профілактика грипу wym-1415864778761

    Профілактика частих дитячих захворювань в дитячому садку wym-1415864983932

    Актуально завжди



    Дитячий садок "ЗА" і "ПРОТИ"

    Народження дитини - найрадісніше і відповідальна подія в житті батьків. Сотні хвилюючих і пам'ятних моментів доводиться пережити мамам і татам: боязкий невпевнений крок, щасливу посмішку, перше слово. А скільки тривог приносять удари і садна маленьких першовідкривачів, ріжучі зубки, осінні застуди ...

    Дуже турбують дбайливих батьків питання адаптації малюка в колективі і всебічного розвитку крихти. Зокрема, нагальною проблемою стає вибір між дитячим садком, наглядом родичів чи пошуком няні.

    Зважимо всі за і проти

    Отже, дитячий сад. Безсумнівною перевагою цієї установи є можливість для малюка спілкуватися з однолітками. Адже, як відомо, в хорошому колективі дітки набагато швидше розвиваються як розумово, так і фізично. Неспроста багато мам відправляють дошколят в садок, навіть маючи достатньо часу на те, щоб самостійно наглядати за малюком. Давно помічено, в дитячому колективі малюки набагато раніше починають розмовляти, вони відчутно комунікабельні, впевненіше в собі.

    Другий позитивний момент дошкільної освіти полягає в спеціально розробленої і адаптованої для потреб дитини програмі. В саду з малюками займаються фахівці, які присвятили часом все життя цієї професії і досконально розбираються в дитячій психології, особливості розвитку і специфіці навчання.

    Третє - строгий режим дня, відповідний фізіології юного покоління. Грамотне розподіл занять, сну, прогулянок і відпочинку прищеплює малюкам поняття дисципліни, сприяє формуванню стабільної нервової системи, позитивному емоційному і фізичному розвитку. У домашніх умовах забезпечити всі це часом досить складно.

    Не варто скидати з рахунків і той факт, що в дитячому саду малюки постійно знаходяться під невсипущою увагою не тільки вихователів, а й дитячих лікарів, а іноді психологів, завдання яких - виявити і скоригувати найменші проблеми.

    А скільки радості і незабутніх миттєвостей доставляють діткам і батькам всілякі ранки, відкриті заняття, спектаклі.

    Ну, а тепер трохи негативу.

    Пальму першості в цьому пункті займають всілякі інфекційні захворювання, які градом посиплються на малюків з самого початку перебування в новому колективі. Є дітки, яким вдається досить швидко акліматизуватися і виробити імунітет до хворобами. Але нерідкі випадки, коли малюків доводилося забирати з групи на рік, а то й на зовсім.

    Так що, якщо ви плануєте відправити синочка чи доньку в сад - не варто поєднувати урочиста подія з виходом мами на роботу. З величезною мірою вірогідності вже через пару-трійку днів доведеться відпрошуватися на лікарняний.

    Для діток, яким за станом здоров'я категорично не підходить така форма дошкільної освіти можна розглянути альтернативні варіанти: пошук няні або проведення часу з рідною бабусею. У цьому випадку малюк, безсумнівно, отримає максимум ласки і турботи. Але, з іншого боку, можливо буде відчувати себе трохи невпевнено в колективі першокласників.

    Словом, вибір за вами!

    Чи варто дитину ставии в куток

    Ставити в кут? Позбавляти солодкого? Як правильно і справедливо карати дітей Ви коли-небудь бачили своє обличчя в той момент, коли кричите на дитину? Дивились на себе в дзеркало? Очі вирячені, кулаки стиснуті, обличчя страшне і злісне, викрикує всякі гидоти ... Як гадаєте, що відчуває в цей момент малюк, якого ви лаєте? Страх, жах, огиду. Але аж ніяк не повагу до вас і не жаль про скоєне.

    Щоб не зіпсувати відносини з самим своїм коханим, рідним і близьким людиною, карати треба правильно і справедливо, не заради самого покарання, а заради однієї єдиної мети: щоб дитина запам'ятав, зрозумів і більше так не робив.

    Взагалі-то, буває, що карати дитину і не доводиться. Ви його правильно виховуєте, все йому пояснюєте, він вас слухає, і пальчиками розетку колупати навіть і не хоче ... Але всі діти різні, і вчинки роблять з різних причин з самих різних мотивів. А головне правило покарання - зрозуміти причину, чому маля дав вам в око, чому кричить в тролейбусі, чому розрізав татів краватку? Від причини злочину залежить і справедливе й адекватне покарання.

    Коли карати не потрібно

    Йому погано, от він і хуліганить

    - Дитина хворіє. У цьому стані, коли він погано себе почуває, він вередує, може вкусити, вдарити, розбити щось, він не слухається, і це не тому, що вередує, а тому що його «ковбасить». У цей момент потрібно не карати, не лаяти, а переключати увагу, заспокоювати.

    - Дитина хоче їсти, спати. Пояснити, що він голодний або що втомився, малюк не може, замість цього він починає вередувати і хуліганити, спрацьовує перезбудження, крихітка стає некерованим. І тут на нього обрушується запотиличник. А він же не винен, і не зрозуміє, чому покараний. Краще знову ж переключити увагу розбушувався «моторчика» і скоріше укласти спати, нагодувати, переодягнути, тоді й сваритися не доведеться.

    - Незнайоме місце, незнайомі люди. У дитини стрес. Він починає вести себе неадекватно. Наприклад, ви в гостях, і малюк просто не знає, чим себе там зайняти, от і починає хуліганити. Замість того, щоб тьопати і загрожувати «влаштувати прочуханку», посадіть малюка на коліна, покажіть, що ви поруч, поясніть, що в гостях можна робити, а чого не можна (краще було б зробити це заздалегідь), посадіть малюка за розглядування фотографій, запустіть в ванну помити руки «смачним» милом, покажіть, яке тут чудове піаніно. Якщо «моторчик» включається в поліклініці, бешкетує і не слухається, не карайте, а розкажіть, що чекає маленького пацієнта, покажіть, що розумієте почуття переляканого малюка: «Тобі тут страшно? Або нудно? Я тебе розумію ».

    Коли без покарання не обійтися

    Порушує правила, щоб подивитися, що буде ...

    Ясна річ, ви говорили, що висовуватися з вікна, залазити в розетку, натискати кнопки на татовому ноутбуці, вирізати аплікацію з бабусиної вихідний кофтинки, ховати шоколадки в дідусевих черевиках, малювати вашої помадою на стіні - не можна! А він, Хрюндель, все одно висовується, натискає, вирізає, ховає і малює ...

    Що робити

    Якщо крихітці до 3 років - карати практично марно, простіше закрити розетки, прибрати вище комп'ютер, ножиці і помаду. А от якщо хуліган робить це свідомо, а не з почуття пізнавального цікавості ... треба карати. Кращий варіант - посадити на «крісло роздумів» і все обговорити. Нехай посидить і подумає, що сталося. Можете поставити пісочний годинник. А коли час його заслання закінчиться, він повинен прийти до вас і сказати: «Я сидів на кріслі роздумів, тому що ...» Важливо, щоб він зрозумів, чому не можна. Не кажіть про покарання, говорите про правила і про те, чому у вас заведені такі правила.

    Те зрада, то засада

    Діти роблять підлості. І ці вчинки заслуговують вашої самого серйозної уваги!

    Наприклад, малюки грають в хованки. Вашого застукали першим, і він від образи починає бігати і здавати водить, хто де сховався. Або розповідає виховательці гидоти про товаришів. Це підлість, хоч і дитяча, і порушення моральних норм.

    Що робити

    Якщо дитина зробила таку гидоту вперше, поговоріть, поясніть, що ви дуже засмучені, а якщо справа відбувається на дитячому святі, - йдіть додому.

    Якщо малюк подлічают з разу в раз - карайте. За таке можна позбавити солодкого, розваг. Але головне - поясніть, що поганого в такому вчинку і переконайтеся, що дитина зрозуміла!

    Увага, неслухняний в транспорті!

    Ви сіли в тролейбус, а дитя починає кричати, носитися, битися, не слухається ... Або ви за кермом, а брат з сестрою не поділили вафельки і відривають один одному голови на задньому сидінні.

    Що робити

    Не намагайтеся залякувати, кричати та погрожувати. Виходьте з тролейбуса, зупиняйте машину: «Ми не поїдемо далі, поки ти не будеш нормально себе вести!» Батьки на це зазвичай заперечують: «Але нам треба швидше доїхати». А психологи відповідають: «Може бути, ви і доїдете швидко, але от контроль над дитиною своїм втратите надовго».

    Нам чужого не треба

    «Мамо, дивись, який паровозик я приніс!» Діти часто тащут з садка або з дитячого майданчика чужі іграшки або речі. Вже дуже сподобалася, вже дуже хочеться цим володіти.

    Що робити

    Деякі батьки закочують скандал: «Ах, ти вкрав чуже! Ти злодій! Вбити тебе мало! »

    Ні, ні і ні! Не карайте, а краще підіть разом з дитям і поверніть річ господареві. Тоді він зрозуміє, що робити в ситуації, коли взяв щось чуже - повернути.

    Розлив - витри

    З усіма буває. Махнув рукою, стакан перекинувся, молоко вилилося на стіл, на підлогу, на майку ...

    Що робити

    Ну, навіщо сваритися? Навіщо, як люблять деякі, злобно кричати про дурість і про те, звідки руки ростуть? По-перше, малюк вже сам себе покарав - йому холодно і мокро, і молока в склянці більше немає. По-друге, він не здійснював поганого вчинку - дайте людині ганчірку, нехай сам все витре.

    А от якщо чашка на столі розбита в результаті нестримного пустощів і невгамовних ігор за столом під мамине благаюче «акуратніше, не розбий», ось тоді має послідувати покарання. Посадіть дитину за інший стіл: «Я не можу дозволити, щоб ти бив посуд і так себе вів».

    Правило є правило

    Дитина кричить і буянить, б'ється і ридає, тому що ви тільки що заборонили йому їсти морозиво, а він та-а-ак хотів!

    Що робити

    Людина має право почати турбуватися. Посадіть на «крісло роздумів» і нагадайте про правила: «Я не можу дозволити тобі так себе вести. Посидь, подумай. Я розумію, що ти злишся, адже тобі хотілося з'їсти морозиво. Але у нас є правило: коли в тебе болить горло, ти не будеш їсти морозиво. А правило є правило! »

    - Завинив - посидь, подумай!

    Батьки, не робіть так!!!

    1. Не принижуйте людини, не обзивайте його: "ось який ти незграбний, ти завжди все псуєш, все ламаєш". Адже ви караєте малюка за щось конкретне, от і говорите про певний вчинок, а не про особистості вашого чада. Принижуючи, ви лише знижуєте самооцінку малюка і налаштовуєте вороже.

    2. Не самостверджуватися "я ж казала, розіб'ється, а ти не слухав!". Це принизливо і викликає бажання зробити що-небудь вам на зло.

    3. Дитині потрібно пояснити, що його вчинок поганий. А батьки частенько не виправляють малюка, а навпаки фіксують на пустощі. "Ти навіщо кішку за хвіст смикнув? Ось давай я тебе за вухо дерну! Боляче? Тепер ти зрозумієш, як кішці боляче і більше не будеш її смикати!" Дитина миттєво вступає в конфронтацію і йде в наступ:" Не буду, - кажеш, - ще й як буду!"

    4. Ніколи не карайте малюка, якщо він хворіє, якщо він тільки що прокинувся, якщо він їсть. В цей час дитина знаходиться в іншому стані, він не сприйме ваші слова, покарання не подіє.

    5. Не кричіть. Криками ви лише показуєте своє безсилля. Кричите - значить, не можете знайти іншого способу змусити вас вислухати. Значить, ви слабкі та програєте. Крім того, якщо з будь-якого приводу кричати, дитина просто перестане звертати на вас увагу.

    6. Не бийте. По-перше, так ви покажете, що іншими способами впоратися з чадом не можете. По-друге, це викликає відповідну реакцію. Дитина подумає, що це єдиний спосіб вирішувати проблеми, і буде всіх, хто слабший, бити.

    7. Не сперечайтеся при дитині - карати чи не карати. Коли тато говорить "покарати", а мама - "помилувати", дитина розуміє, що покарання буде несправедливим, адже хтось на його боці. Ваш авторитет опиниться під загрозою.

    8. Ніколи, караючи або вимовляючи маляті за провини, не порівнюйте його з іншими дітьми: "ось твій брат так не зробив би", "а наша сусідка Оленка ніколи на шпалерах не малює". Такі порівняння приведуть тільки до одного - негативу по відношенню до брата і Оленці.

    Стояти в кутку - принизливо!

    - Найдієвіший покарання - "крісло роздумів", - каже дитячий психолог Наталя Гришаєва. - Я зрозуміла це на власному досвіді роботи з дітьми в дитячих садках, - адже ставити в кут - це приниження, та й незрозуміло, чого ви хочете від дитини, яка стоїть у кутку. Він постоїть, вийде і почне хуліганити з новою силою ... Бити й кричати - це взагалі не варіанти, нормальна людина і мудрий батько завжди знайде інший спосіб впоратися з малюком. А в "кріслі роздумів" дитина думає, ви з ним обговорюєте ситуацію і досягаєте мети - щоб малюк не здійснював вчинки бездумно.

    КЛАСИКА

    Малюка замикали в кімнаті, а Еміль сидів у сараї

    - Мері Поппінс здавалася суворої вихователькою, за провини загрожувала Джейн і Майклові залишити їх без солодкого, але рідко стримувала свої обіцянки. У неї само собою виходило, що діти слухалися і були щасливі, поважаючи і обожнюючи незрівнянну леді Мері.

    - У казці Кіплінга Балу і Багіра за витівки шльопали Мауглі та його зубастих братів. Але з ними, вовченятами, напевно, інакше не можна.

    - Малюка вдома рідко карали. Тільки от коли він без попиту загубився на даху у Карлсона, його поставили в кут, а домомучітельніца фрекен Бок замикала Малюка в його кімнаті, щоб він подумав про свою поведінку.

    - У книжці Астрід Ліндгрен "Еміль з Леннеберги» хуліганський хлопчик Еміль за свої витівки сидів у сараї. Причому варто було йому зачувши татів крик: «Еммі-і-і-иль!», Як він сам мчав в сарай і замикався зсередини від розлюченого тата. В сараї у Еміля було заняття - він вирізав з деревинок чоловічків, і поки ми читаємо про його витівки, ми нараховуємо не менше 150 вирізаних в сараї чоловічків.

    - Кіт Леопольд вважав, що єдиний спосіб уникнути покарання - це не бути лиходієм, і співав: «Якщо добрий ти, то завжди легко, а коли навпаки - тру-у-удно!» Він завжди довго терпів, але якщо вже карав мишей, то дуже витончено - лякав їх привидом, робив так, що вони самі потрапляли в свої ж пастки.

    - А ось дядька Федора ніхто ніколи не карав. І він сам розумів, що треба бути свідомим. Він в 4 роки сам собі суп варив, а в 6 років поїхав жити в село з Матроскіним, бо мама не дозволила йому завести кота.

    А як ви караєте своїх дітей? Розкажіть!

    ЗАПИТУЙТЕ - ВІДПОВІДАЄМО



    Як навчити дитину зав'язувати шнурки

    Прокляті шнурки! Так безвинно звисають з боків черевика, але варто Жені спробувати їх зав'язати, як вони починають сіпатися і ковзати крізь пальці, точно дощові черв'яки. П'ятирічна дівчинка намагається з усих сил. Спочатку розрівнює величезні шнурки, довгу петлю кладе зверху і простягає через неї другу, коротше. Або потрібно все навпаки?

    Вчитися зав'язувати шнурки - завжди важко, а тут ще й старші висміюють. Раз-два - і готово: старший брат в мить ока зав'язав шнурки на черевиках. Але йому вже вісім, і він уже навчився координувати роботу рук і очей.

    Координація роботи очей і рук - так дослідники називають рухову здатність, яка повинна бути розвинена у дітей, щоб, наприклад, навчитися зав'язувати шнурки. У деяких дітей у п'ять років вона вже цілком розвинена, іншим дітям на це може знадобитися більше часу. Втім, до першого класу школи це завдання під силу практично всім.

    І вихователі вітають це вміння в дітях: зрештою, у них немає можливості одночасно допомогти всім, якщо в групі багато дітей. Взуття на липучках - зовсім не вихід з положення, адже трохи пізніше, для занять спортом, дітям потрібно взуття з тугою шнурівкою. Тому правило може бути тільки одне: учись зав'язувати шнурки, поки маленький. Пробувати знову і знову, поки не вийде. «Іншого шляху немає»...

    Навчання у грі

    Найкраще дитина навчається в ігровій формі, тоді у нього з'являється інтерес до подій. У дитячих магазинах продається багато ігор-шнурівок, вони спеціально призначені для розвитку дрібної моторики. Легко виготовити такий посібник для навчання малюка шнурівці самостійно. Це може бути вирізаний з щільного картону різнокольоровий черевик з двома паралельними рядами дірочок. Робити це можна, починаючи вже з дворічного віку. Покажіть дитині, як складати шнурок навпіл, а потім дуже повільно просуньте його через дірочки і затягніть. Тепер нехай малюк спробує сам. Обов'язково похваліть дитину, якщо у нього виходить. Наступний крок - формування та зав'язування петельок.

    Способи зав'язування шнурків

    Є пара способів зав'язувати шнурки - з одного петлею або з двома. Щоб з'ясувати, який спосіб більше підходить вашій дитині, попросіть його виконати просту вправу: підняти праву руку, а ліву прибрати за спину. Якщо він зміг виконати одночасно обидва ці рухи, то він освоїть і «метод одній петлі». Але щоб не заплутати малюка і не плутатися самому, можете навчити його тому способу, яким користуєтеся самі і надалі його дотримуватися. З самого початку і назавжди стиль зав'язування залишиться тим самим.

    Перший спосіб - це так званий «бабусин вузол», він хоч і простий у виконанні, має властивість постійно розв'язуватися. Складається спочатку одна петелька, потім інша, потім перехлест одній петлі через іншу і протягування будь-який з них в серединку. Можна пограти в зайчат, складаючи кінчики шнурків у вигляді заячих вушок, які потім потрібно переплести між собою.

    У другому способі ми будемо «ловити зайця». Цей варіант набагато надійніше. Швидко проробляємо першу частину вузла, а далі проговорюємо: йде заєць (беремо один кінець шнурка і робимо петлю), і ми його ловимо (другим шнурком обмотуємо цю петельку і з серединки витягуємо вже готову другу петлю назовні).

    Використовуючи другий спосіб, можете розповісти малюкові таку казку: зустрілися два черв'ячка Тім і Том (лівий і правий). «Підемо гуляти?» - Каже один. «Пішли!» - Відповідає другий (перехрест шнурків). Взяли вони один одного за ручки (вузол). Йдуть і веселяться (помахати шнурками). Назустріч їм зайчики стриб і Скок (робимо вуха з шнурків). Запросили зайці черв'ячків пити чай з пряниками. Взялися вони всі разом за руки (перехрест вух) і побігли в норку-комірчину (одне вухо в дірочку).

    Буде спочатку важко протягувати вухо в дірку і зав'язувати міцний вузол, але з часом все налагодиться! Обігрувати ситуацію. Говорите «дитячими» голосами, імітуючи тварин.

    Наочна демонстрація і практичні поради

    Починати тренуватися краще на великих шнурках, наприклад на знятому з татової ноги черевику. Отже, сідайте з дитиною удвох на диван (поряд або у нього за спиною), кладете черевик перед собою, носком від себе, і повільно починаєте показувати, як ви зав'язуєте і розв'язує шнурки. Повторіть на очах у малюка процедуру зав'язування до десяти разів.

    Тепер дайте йому спробувати самому. Давайте прості вказівки, розбивши процес покроково. Не потрібно направляти руки дитини своїми руками. Просто візьміть собі інший черевик і кілька разів продемонструйте, в якій послідовності виконувати дії.

    Якщо справа не рухається, дитина не хоче нічого робити, ймовірно, він все ще не розуміє - як?! Спробуйте переключити його увагу на інше, більш великий об'єкт. Запропонуйте малюкові потренуватися з поясом на вашому халаті. Деяким дітям легше освоїти зав'язування вузлів на товстих зав'язках. Коли він достатньо впевнено опанує даними навиком зав'язування, можна переходити знову до шнурка.

    І не забувайте, що похвала стимулює старання. Якщо дитина від вас чує тільки те, що він все робить неправильно, у нього відразу пропадає бажання тренуватися. Хваліть його за будь маленький успіх! Трохи терпіння і ви отримаєте бажаний результат, а ваш малюк - почуття впевненості і самостійності.

    Як привчити дівчинку до горшка


    Як привчити дівчинку до горшка

    Дочекайтеся відповідного моменту.
    Ключ до успіху в цій нелегкій справі в тому, щоб почати саме в той момент, коли ваша дочка дійсно буде готова. Деякі діти вже в півтора року ходять на горщик, інші ж освоюють цю премудрість значно пізніше. Вам пощастило, адже дівчатка зазвичай вчаться користуватися горщиком швидше за хлопчиків. Відомо також, що другі і треті діти звикають до горщика швидше первістків.

    У ранньому привчанні до горщика немає особливого сенсу. Дослідження показали, що якщо батьки починають привчати дитину ходити на горщик до того, як вона буде готова до цього фізіологічно і психологічно, то процес навчання займає більше часу. Іншими словами, коли б ви не почали, домогтися результатів вам вдасться тільки в строго певний час.

    Тому перше, що вам необхідно зробити, це ознайомитися з нашим списком ознак готовності до горщика і з'ясувати, чи дозріла ваша донька для цього відповідального справи. Якщо всі ознаки готовності наявності, виберіть відповідний час. У вашої дочки має бути чіткий розпорядок дня. Якщо вона тільки почала ходити в ясла або у вас з'явилася друга дитина, крихті можуть не сподобатися зміни.

    Зачекайте, поки вона буде готова до освоєння нових навичок, і тоді вам буде забезпечений успіх. Дозвольте їй вчитися самій Не соромтеся користуватися туалетом у присутності вашої дочки. Діти вчаться, наслідуючи діям дорослих, тому цілком природно, що малятку захочеться подивитися, як це робите ви. Не треба примушувати її ходити з вами в туалет, але і не варто опиратися, якщо вона сама цього захоче. Якщо вона помітить, що тато ходить в туалет стоячи, можна скористатися цим і пояснити їй, що дівчатка і хлопчики користуються туалетом по-різному.

    Купуємо все необхідне Більшість фахівців радять купити горщик, який стане особистою власністю дитини і на якому він буде почувати себе більш комфортно, ніж на дорослому унітазі. Багато дітей бояться провалитися в унітаз, і цей страх може перешкодити малятку навчитися самостійно ходити в туалет. Якщо ви хочете купити спеціальне дитяче сидіння на унітаз, переконайтеся, що воно зручне і його можна міцно закріпити.

    Крім того вам доведеться поставити поряд з унітазом стілець або зручну приступцю, щоб ваша донька могла сідати на унітаз і злазити в будь-який момент, коли їй це знадобиться, а також щоб її ноги не бовталися в повітрі. Допоможіть вашій доньці звикнути до горщика Спочатку вашій дочці треба буде звикнути до самої ідеї використання горщика. Ви можете допомогти їй в цьому, якщо скажете, що горщик належить тільки їй одній.

    Можна написати на горщику дочкине ім'я або дозволити їй прикрасити його яскравими наклейками. Після такого «знайомства» можна спробувати посадити дитину на горщик прямо в одязі. Після кількох таких «висаджування», запропонуйте дитині сісти на нього голою попою. Якщо вона почне протестувати, не треба умовляти і примушувати. Це може тільки призвести до опору з її боку і звести всі ваші зусилля нанівець.

    Якщо у вашої дочки є улюблена лялька або м'яка іграшка, спробуйте використовувати їх, щоб пояснити їй, як користуватися горщиком. Більшості дітей подобаються такі ігри. Вони часто більш ефективні, ніж слова. Деякі батьки навіть споруджують маленький горщик, на який садять ляльку або іграшку, щоб та склала компанію дитині. Ви можете ознайомитися з порадами батьків про те, як почати привчання до горщика.

    Купуємо гарні трусики Допоможіть вашій дитині зрозуміти переваги користування горщиком. Для цього можна дати їй особливе завдання: вибрати собі в магазині нижню білизну. Нехай вона самостійно визначиться з моделлю і забарвленням (особливою популярністю у маленьких модниць користується білизна з рюшечками або зображеннями улюблених мультперсонажів). Розкажіть доньці про майбутній похід в магазин заздалегідь.

    Так вона зможе насолодитися тим, що вона вже достатньо доросла для того, щоб користуватися горщиком і носити «справжню» нижню білизну, таке ж як у мами чи старшої сестри. Вибираємо відповідний час. Те, як скоро ви зможете забути про підгузники, залежить і від вашої зайнятості, а також від того, чи ходить ваша донька в ясла або з нею сидить няня.

    В цьому випадку вам доведеться обговорити вашу стратегію з нянею або вихователем. Вам також треба вирішити, чи збираєтеся ви повністю відмовитися від підгузників або будете час від часу їх використовувати. Деякі фахівці радять спочатку перейти на спеціальні трусики-підгузки. Вони схожі на звичайні підгузники, але їх можна знімати і одягати як трусики.

    Однак інші фахівці і батьки вважають, що краще відразу перейти на звичайні або спеціальні непромокальні трусики. І в тих, і в інших ваша дитина відразу відчує, що намочила їх. Мінус в тому, що доведеться неодноразово переодягати дитину і витирати підлогу. У будь-якому випадку, вам доведеться визначитися, що буде краще для вас і вашої дитини.

    Якщо ви не знаєте, як краще вчинити, спробуйте запитати поради у педіатра. І пам'ятайте, що протягом якогось періоду вам ще доведеться надягати дитині підгузник або одноразові трусики на ніч і в тривалі поїздки. Одна з найважливіших речей, якою вам необхідно навчити вашу дівчинку, - дотримання правил гігієни після туалету. Поясніть їй, що підтиратися треба спереду назад, особливо, якщо вона покакала. Це допоможе не допустити потрапляння бактерій з кишечнику в піхву і уретру.

    Якщо ці премудрості здадуться вашої крихті занадто складними для розуміння, навчіть її підтиратися тільки після сечовипускання, а попу витирайте самі. Саме в період звикання до горщика у дівчаток частіше буває запалення сечового міхура. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили, що: ваша дочка часто пісяє, раптово відчуває потребу сходити в туалет, скаржиться на болі при сечовипусканні і болю в животі стала писатися вже після того, як навчилася контролювати свої природні позиви.

    Дозвольте дівчинці походити голяка. Ніщо так не допомагає дитині зрозуміти, коли вона хоче в туалет, як ходіння без штанців. Поставте горщик поруч з тим місцем, де вона грає, і час від часу просіть її присісти на нього. Придивіться до ознак, що вказує на те, що дитина хоче в туалет (вона може пританцьовувати на місці або затискати руку між ніг) і використовуйте ці підказки.

    Можна дозволити дитині ходити голяка, наприклад, вечорами, коли всі члени сім'ї вдома, або у вихідні або в інший зручний для вас час. Чим більше часу вона проводить без підгузника, тим швидше навчиться ходити на горщик. «Аварії» неминучі, але, врешті-решт, у вашої доньки все вийде.

    Обов'язково відсвяткуйте цю подію. Скажіть їй, що вона стала дорослою дівчинкою, і «по-дорослому» нагородите її, наприклад, дозвольте подивитися новий мультфільм, або прочитайте не одну, а дві казки перед сном. Однак не варто робити подія з кожного походу на горщик. Зайве увага може змусити дитину нервувати.

    Не опускайте рук, якщо вас спіткала невдача Як і у випадку з іншими навичками, чим більше маля практикується, тим краще у неї буде виходити. І ви можете їй у цьому допомогти. Одягайте на дочку вільний одяг, щоб вона могла легко її зняти. Якщо у неї щось не виходить, не сердьтеся і не карайте її за це. Ніщо так не шкодить процесу привчання до горщика, як почуття провини за забруднені штанці. Пам'ятайте, що навіть у тих дітей, які вже давно навчилися ходити на горщик, час від часу трапляються «аварії», коли вони чимось захоплені.

    У моменти відчаю нагадуйте собі про те, що ваші закиди за мокрі штанці обернуться для вас більш тривалим періодом звикання до горщика. Заохочуйте старання малюка, якщо, як вам здається, ваша дочка стала втрачати інтерес до процесу, але, тим не менш, справи у неї йдуть добре, можна спробувати ввести систему заохочень.

    Один з популярних способів - використовувати спеціальні наклейки і календар. Кожен раз, коли малятко успішно сходила в туалет, видавайте їй наклейку, яку вона повинна наклеїти на календар. Наклейок буде ставати все більше і більше, і це обов'язково надихне вашу дочку на нові подвиги. Якщо наклейки не вражають крихту, можна залучити її додатковою нагородою, наприклад, чимось смачненьким або новою іграшкою в обмін на певну кількість наклейок, або якщо вона змогла залишитися сухою протягом декількох днів підряд.

    Підгузки на ніч Як тільки ваша донька буде залишатися сухою протягом всього дня, можна перейти до наступного етапу. Коли маля вже добре освоїться з горщиком, перевірте, чи не залишається сухим підгузник, надітий на ніч, або на час денного сну. Багато дітей протягом півроку після того, як навчилися ходити на горщик, перестають писатися під час денного сну. Що стосується нічних годин, то тут справи йдуть складніше, тому що все буде залежати від здатності сечового міхура вашої дочки утримувати сечу протягом тривалого часу, а також від того, як міцно вона спить.

    Якщо маля виявила бажання спати без підгузника, не відмовляйте їй в цьому. Якщо цей експеримент покаже, що вона ще не готова, можна знову почати користуватися підгузками, тільки ні в якому разі не звинувачуйте доньку у невдачі. Скажіть їй, що її організм ще не зовсім готовий до цього, і що скоро вона підросте і зможе спробувати ще раз. Якщо ж вона залишається сухою протягом трьох з п'яти ночей, повертатися до підгузків вже не варто.

    Щоб допомогти дитині, обмежте кількість рідини, що випивається після 5:00 вечора, і стежте за тим, щоб перед сном вона обов'язково сходила в туалет.

    Геть підгузники! Якщо донька вже готова повністю розпрощатися з підгузками, значить, вона досягла дуже багато чого. Ви зі свого боку теж повинні розуміти і цінувати це. Щоб допомогти вашій дівчинці пишатися своїми успіхами, дозвольте їй самій віддати залишилися підгузники знайомої мамі з дитиною молодшого віку.

    Чи готова ваша дитина до горщика? Давайте спробуємо дати відповідь.

    Здається, ви тільки вчора поміняли малюку перші підгузник, і ось уже пора привчати його до горщика. Хоча і не існує якогось певного віку, в якому діти вже готові до освоєння цієї науки, більшість малюків набувають необхідні фізіологічні і психологічні навички в віці між півтора і двома роками, а деякі діти - тільки до чотирьох років.

    Нижче ви знайдете список ознак готовності маляти до горщика. Вам зовсім не треба чекати, поки виявляться всі ознаки, перелічені нижче. Найголовніше, щоб малюк виявляв прагнення до самостійності і розумів, що від нього вимагається.

    Отже, ваша дитина, швидше за все, вже готова користуватися горщиком, якщо вона:

    Має регулярний м'який оформлений стілець.
    Вміє самостійно знімати і одягати трусики.
    Наслідує дій дорослих (спостерігає за тим, що ви робите в туалеті, виявляє бажання носити спідню білизну).
    Показує своєю поведінкою, що йому треба в туалет (починає кректати, присідати навпочіпки або може сам сказати вам про це).
    Уже вміє говорити слова "какати" і "пісяти".
    Вміє виконувати прості вказівки, наприклад: "Дай іграшку".
    Розуміє свої природні позиви і може заздалегідь попередити вас про те, що хоче в туалет.
    Відчуває себе некомфортно в забрудненому підгузку.
    Може залишатися сухою протягом як мінімум трьох-чотирьох годин (це свідчить про те, що м'язова тканина сечового міхура вже добре сформувалася, і він може утримувати сечу).
    В даний момент не намагається робити все вам всупереч.
    Знає, що речі треба класти на свої місця.
    Демонструє прагнення до самостійності.
    Вміє ходити і сидіти.

    Кiлькiсть переглядiв: 878

    Коментарi

    • Liaimmulk

      2018-02-14 16:33:17

      Cheapest And Fastest Delivery Of Cialis [url=http://brandciali.com]generic cialis[/url] Baclofen Commander 10mg Pfizer Free Samples Propecia Venta Online...

    • Liaimmulk

      2018-02-01 21:02:51

      Macrobid 100mg Nitrofurantoin. Sale Macrobid Antibiotic Australia. Legally Macrobid Cod Accepted Medicine Without Dr Approval Lincolnshire Amoxicillin And Clavulanate Potassium Tablets Cialis En Pharmacie Avec Ordonnance [url=http://cialviag.com]online pharmacy[/url] Zithromax Twice Daily...

    • StevenWef

      2017-08-30 18:53:49

      [url=http://sildenafilpfizer50mgprix.com/]pfizer sildenafil[/url] sildenafil generique pfizer sildenafil pfizer 50 mg prix sildenafil pfizer 100 mg avis...

    • Ronaldbrase

      2017-08-30 18:44:38

      [url=http://acheterfinasteridesansordonnance.com/]finasteride acheter[/url] acheter finasteride en ligne acheter finasteride acheter finastГ©ride...

    • KennDrubre

      2017-06-17 22:18:00

      Acheter Levitra Comprime [url=http://buy-vardenafil.buylevi.com]Buy Vardenafil[/url] Zithromax Lyme Treatment Priligy Impotencia [url=http://buy-kamagra-jelly-online.kamagpills.com]Buy Kamagra Jelly Online[/url] Pyridium Phenazo Tablet With Free Shipping Without Dr Approval Cialis Zaragoza [url=http://priligy.ccrpdc.com/pastilla-priligy.php]Pastilla Priligy[/url] Kamagra St Keflex Dose For Dog [url=http://buy-cheap-dapoxetine-online.priliorder.com]Buy Cheap Dapoxetine Online[/url] Amoxicillin Abuse Over The Counter Deltasone Medication [url=http://viagra-online-stores...